6 ознак несправності гальмівної системи автомобиля

147

Проблеми з гальмами автомобіля не тільки неймовірно дратують: якщо вони не будуть вчасно усунуті, то можуть перерости в смертельну небезпеку.

Адже в критичній ситуації транспортний засіб повинен негайно зупинитися, коли ви натиснете на педаль. Неполадки гальмівної системи не терплять зволікання: чим швидше ви їх виправите, тим краще.

Саме тому кожному водію варто знати попереджувальні ознаки, які допомагають помітити проблеми з гальмами до того, як вони стануть надто небезпечними. Переліком таких ознак з нами поділився автосервіс, який займається заміною колодок, дисків та інших елементів системи гальмування.

  • Явною ознакою проблем з гальмами може бути сторонній шум. Так, якщо ваші гальма «верещать», коли ви торкаєтеся педалі, то потрібно або відрегулювати їх, або замінити колодки. Врахуйте, що іноді вищать і скрипучі звуки можуть на короткий час з’являтися при попаданні вологи на гальма. Однак, якщо з часом шум не зникає, то вам однозначно необхідно їх перевірити.
  • Здавлений шум може свідчити про те, що щось металеве треться об ваш гальмівний диск. Така проблема набагато серйозніше: можливо, потрібно буде замінити не тільки гальмівні колодки, але і самі диски. Інший вірна ознака зносу диска – це поява металевої стружки навколо колеса.
  • Якщо на вашій приладової панелі загоряється сигнальна лампочка гальмівної системи, це напевно говорить про проблеми. Типова причина – низький рівень гальмівної рідини. Спробуйте додати більше рідини в бачок: якщо сигнал з’являється знову, то причиною також може бути що протікають гальмівні шланги. Слід або перевірити їх самостійно, або як можна швидше доставити машину в автосервіс для виявлення і усунення витоку.
  • Неполадки можна визначити і по поведінці автомобіля: якщо його тягне в одну сторону, коли ви натискаєте на гальма, або машина трясеться або тремтить при різкому гальмуванні, то це також може свідчити про знос.
  • Якщо ваша педаль гальма здається «ватяною», то найчастіше причина полягає в тому, що в гальмівну систему пронило повітря. Гальма при цьому реагують не відразу, що може привести до ДТП. Крім того, м’яка педаль може бути наслідком низького рівня гальмівної рідини, тому в першу чергу перевірте його. Ще однією причиною може бути витік гальмівної рідини, коли внаслідок зносу деталей вона заповнює вільний простір. Головна небезпека «ватяною” педалі полягає в тому, що вона може зовсім відмовити в самий невідповідний момент.
  • АБС (антиблокувальна гальмівна система), встановлена ​​на деяких авто, призначена для зупинки руху при різкому гальмуванні. Основною ознакою несправностей в цій системі буде сигнал відповідної лампочки на приладовій панелі. Він може показувати, наприклад, що датчики на колесах вловлюють занадто багато металевих частинок. Коли це відбувається, АБС зазвичай відключається. Не варто лякатися – гальма при цьому все одно будуть працювати. Однак, вам в будь-якому випадку потрібно буде звернутися в сервісний центр для ремонту АБС.

Багатьох з цих проблем з гальмівною системою можна уникнути шляхом регулярного технічного обслуговування. Регулярно перевіряйте рівень рідини, візуально оглядайте колодки і диски. Приблизний термін заміни колодок – кожні 30 000 км пробігу, але він може збільшуватися або зменшуватися в залежності від умов експлуатації і вашого стилю водіння. Диски ж зазвичай служать набагато довше. Не затягуйте з зверненням до фахівців: пам’ятайте, що справна гальмівна система – це запорука безпеки водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху!