У компанії Nissan новий президент

Зовні кадрова перестановка виглядає безневинно. Роланд Крюгер, який стояв біля штурвала Infiniti з 2014 року, «вирішив покинути компанію, щоб використовувати нові можливості». Його місце віддано старшому віце-президенту з продажу та маркетингу Ніссана в США і Канаді Крістіану Меньє.

«Він приніс успіх у попередній ролі. Нам пощастило, що ми можемо вітати його в новому випробуванні », – заявив гендиректор Хірото Саікава. Рішення про призначення Меньє вступило в силу «негайно» і було захоплено зустрінуте американськими дилерами: «Для нас це ковток свіжого повітря», – цитує представників видання Automotive News.

Роланд Крюгер в квітні 2018 го (фото тодішнє) розмовляв з агентством Bloomberg про плани Infiniti протягом п’яти років потроїти продаж на ринку Китаю. Тепер Nissan подякував Крюгера, побажавши йому «всього найкращого в майбутніх починаннях». Куди подався 53-річний Роланд, немає і натяку. Крюгер вважався в Infiniti ставлеником Карлоса Гона, який з 19 листопада нудиться в токійській в’язниці з подачі іншого ставленика, Саікави.

Вчора Гон вперше з моменту арешту виступив перед публікою в суді. Кажуть, він «виглядав виснаженим і посивілим». Всі звинувачення Карлос відкинув, фінансові питання докладно роз’яснив, вину ні в чому не визнав. Можливо, топ-менеджер залишиться під арештом до червня, і тільки потім почнеться судовий процес. Тим часом дружина Грега Келлі, затриманого разом з Гонами, але випущеного під заставу, у відеозверненні заявила про захоплення влади в Ніссані Саікавою і його підручними. Захоплення не захоплення, але обстановка в компанії Nissan Motor непроста.

Головний виконавчий директор Хосе Муньос взяв відпустку. Старший віце-президент і глава відділу кадрів Арун Бахаджі теж взяв відпустку. Крюгер, виходить, просто пішов. Що ж стосується призначення Крістіана Меньє, знаючі люди його цілком схвалюють. Француз прекрасно знає зсередини ринок США, на який припадає понад 70% всього бізнесу Infiniti. Попередник залишив Меньє солідний заділ, але марка Infiniti в 2018-му не зуміла обігнати по продажах в Америці головних конкурентів (BMW, Mercedes-Benz, Audi і Lexus). «Наявність такої людини, як Меньє, який розуміє наш ринок, дасть феноменальний результат. Крістіан має великий послужний список перемог в Канаді і США, так що дилери дуже, дуже раді його лідерства », – радіють дилери.