А-сегмент може зникнути з європейського ринку

26

Протягом наступних трьох-п’яти років продажу маленьких автомобілів в Європі впадуть нижче позначки мільйон в рік, прогнозує фірма LMC Automotive. Зниження попиту йде на тлі посилення еконорм і стандартів безпеки, тому виробники висловлюють заклопотаність у зв’язку з перспективами сегменту A, повідомляє видання Automotive News.

Маржа з ​​сіті-карів – мінімальна, однак витрати безперервно ростуть. Компанія Opel вже оголосила, що згортає випуск моделей Adam та Karl. Її прикладу, ймовірно, підуть інші бренди PSA і групи Volkswagen. Гендиректор VW Group Герберт Дисс в кулуарах автошоу в Детройті поскаржився: вимоги щодо шкідливих викидів до 2021 року змусять підвищити ціну хетча Volkswagen up! приблизно на 3500 євро, тоді як зараз п’ятидверка коштує від 10 625.

«Навіть не знаю, скільки клієнтів зможуть як і раніше дозволити собі наші моделі початкового рівня», – розвів руками функціонер. Невелика, як самі машинки, новина в тему. На Женевській виставці виступлять дві нові дизайнерські версії хетча Toyota Aygo: x-style (зліва) і x-cite. Інтер’єр оформлений під стать зовнішності, оснащення – багате, продаж – відразу після шоу. У PSA ситуація інша. Комашки Peugeot 108, Citroen C1 і Toyota Aygo зараз випускаються на одному заводі в Чехії. Компанія Toyota в листопаді 2018 го заявила, що викуповує частку PSA в даному підприємстві. Завод перейде під повний контроль Тойоти з січня 2021 року. Японці обіцяють продовжити виробництво трійці клонів, але французи можуть самі відмовитися від своїх малолітражок.

Учасники ринку і експерти сходяться на думці: A-сегмент в Європі буде існувати завжди, оскільки це найдешевші автомобілі, які залучають нових клієнтів. Ніякого обвалу в класі не спостерігається. Навпаки, продажі ряду моделей ростуть. Наприклад, успішні Renault Twingo і Kia Picanto. Як ефективний інструмент просування добре працюють «спортивні» і «позашляхові» версії, а з переходом на електротягу відкриються друге дихання і нові горизонти … Дивлячись на підсумки 2018 го, можна сказати, що А-клас зійшов нанівець. Крім Kia Picanto і Смарта Fortwo нікого не залишилося.