Абсолютно нова Skoda Fabia вийде в 2021 році

Компанія Skoda нарешті готується представити свій популярний суперміні Fabia в абсолютно новій версії в наступному році. Плани щодо виведення Fabia четвертого покоління на ринок у 2022 році були переглянуті, щоб спростити одночасне виробництво старих і нових платформ всередині групи. Таким чином, він буде представлений в першій половині наступного року, а перші зразки, як очікується, з’являться в демонстраційних залах Великобританії задовго до кінця 2021 року.

Поточна архітектура Fabia, модернізована версія платформи, вперше використовувалася в 2008 році, буде замінена на MQB A0. Це та ж платформа, що використовується в Audi A1 Sportback, Seat Ibiza і Volkswagen Polo, про що свідчать нещодавно виявлені моделі Fabia на базі Polo.

Що особливо важливо, ця платформа гарантує, що чеський суперміні більше не буде «бідним родичем» в лінійці. Що стосується стилю, експерти припускають більший діапазон змін, ніж для Fabia під час переходу від другого до третього покоління. Натхненням стане, зокрема, кросовер Kamiq, а також новинка отримає елементи дизайну і деталі від Scala і Octavia.

Крім того інтер’єр, ймовірно, піддасться серйозному оновленню, враховуючи, що дизайн і технології приладової панелі нинішньої Fabia тепер не відповідають стандартам Volkswagen Group. Таким чином, будуть представлені оновлена компоновка, більші і чіткіші дисплеї, а також новітня інформаційно-розважальна система Skoda і функції підключення.

Попри широкі плани групи, Fabia спочатку не буде пропонувати ніякої форми електрифікації — навіть помірно-гібридні двигуни. Інсайдери повідомляють, що це дозволить зберегти доступність Fabia. Однак в майбутньому це обов’язково станеться.

Таким чином, двигуни нової Fabia будуть знайомі, хоча лінійка буде представлена без дизелів. Трициліндровий бензиновий TSI з турбонаддувом займе центральне місце в ряду з різною вихідною потужністю, в той час як можна використовувати більш потужні чотирициліндрові двигуни (і дешевший трициліндровий безнаддувний двигун).

Перехід на платформу MQB також повинен привести до помітних успіхів в області вишуканості і комфорту. Поточна Fabia залишається однією з найбільш просторих у своєму класі, тому фактичні розміри можуть не змінитися.

Нова Fabia бере на озброєння старий прагматизм і при цьому підкорює сегмент суперміні, затьмарюючи конкурентів, які колись міцно трималися на ринку. Ми очікуємо, що ціни на Fabia перевищать базову вартість сьогоднішньої моделі в 12990 фунтів стерлінгів, але не значно.