Audi e-tron отримає розумні матричні фари

Нові фари Audi виводять безпеку на новий рівень. Першими розумні фари отримають моделі e-tron. Це перший випадок серійного виробництва фар DML для серійного автомобіля.

Нові електричні моделі Audi e-tron і її більш стильний «брат» Sportback з цього місяця доступні у дилерів. На підході e-tron GT і «заряджений» GT RS. Але вже до появи цих спортивних моделей, дві базові моделі завойовують серця покупців: їх складно не помітити, оскільки вони оснащені першими в історії анімованими світлодіодними фарами Digital Matrix.

Нові фари DML складаються з 1,3 мільйона мікродзеркал на фару і працюють як проектори на дорозі. На даний момент фари DML пропонуватимуть п’ять унікальних світлових сигнатур вітання і виходу з анімованою графікою. Як би круто це не звучало, багато хто може подумати, що це якась хитрість або маркетинговий хід, оскільки технологія фар заходить занадто далеко і такий рівень спеціалізації в дизайні навряд чи стане в пригоді в дорозі. Однак це не так, оскільки нова технологія робить водіння безпечнішим.

Освітлення DML включає 50-метровий «світловий килим», призначений для утримання світла в межах смуги руху водія, а також для запобігання засліплення зустрічного транспорту. Фари також оснащені «зігнутим освітленням ближнього світла, яке вигинається під зустрічним рухом і може допомогти висвітлити людей або об’єкти на узбіччі дороги».

Як повідомляє прес-служба німецького бренду, мікродзеркала з електростатичним керуванням можуть регулювати пікселі світлового променя до 5000 разів в секунду і відображати світлові стрілки на дорозі, щоб легше утримувати автомобіль на своїй смузі руху.