Експерти визначили, які кольори авто є найпопулярнішими у світі

Відділення BASF Coatings провело дослідження популярності автомобільних квітів в світі, а також в окремих регіонах. За підсумками 2018 го виявилося, що в світі на першому місці білий колір.

Цікаво, що інша компанія, фахівець з фарбі, – DuPont – ще десять років тому пророкувала першість білого, виходячи з темпів зростання його популярності. Хоча на той момент він ледь входив в п’ятірку. Взагалі, покупці нових машин в минулому році майже в 80% випадків вибирали ахроматичне забарвлення – білий, чорний, сірий (у всьому його різноманітті, від світлого до темного), а також сріблястий.

Це діаграма популярності автомобільних кольорів в цілому по планеті. Сріблястий в останні роки скотився з першого місця на четверте, а адже досить тривалий час він був нагорі хіт-параду. За білим, як бачите, зараз 41%. Серед хроматичних відтінків в світі лідирує синій (вісім відсотків нових машин) з усіма його півтонами, якому в популярності майже не поступається червоний (сім відсотків).

Компанія BASF зазначає, що в ці два кольори (та й взагалі в хроматичні відтінки) частіше фарбують компактні і субкомпактні моделі, а ось в сегментах середніх / великих росте популярність чорного і білого. У цифрах це виглядає так: дев’ять відсотків покупців субкомпактних легковиків в 2018-му вибирали червоний, а десять – чорний. Причому чим більше машина, тим вище ймовірність, що фарба буде перламутровою або «металік».