Електричний Kia HabaNiro піде в серію

Зараз у KIA є два електричних кросовера: Niro EV і Soul EV. Обидва компромісно зроблені з бензинових машин і замість платформи-скейтборду використовують традиційні «візки», які накладають обмеження, перш за все, на запас ходу.

Перспективний електрокар треба будувати з нуля на новій основі. Цим KIA і займається, готуючи компактний батарейний паркетник, чиїм передвісником виступає в Нью-Йорку концепт HabaNiro.

Довжина – 4430 мм (+55), ширина – 1955 (+150), висота – 1600 (+40), колісна база – 2830 (+130). Для порівняння: Sportage довший за HabaNiro на 55 мм. Розмірність шин концепту – 265/50 R20. Кліренс не вказано, за відчуттями він більший за 200 мм.

За дверима типу «крила метелика» – чотиримісний тканинний салон з рівною підлогою. Передня панель – це сенсорний екран SLF (Sensory Light Feedback). Керований ним проекційний дисплей займає все лобове скло. Хитра вентиляція PVS (Perimeter Ventilation System) рівномірно розподіляє «повітряну завісу». Емоційний стан водія аналізує система R.E.A.D.

Технічно HabaNiro – повнопривідний електромобіль з двома моторами спереду і ззаду. Батарея неназваної ємності забезпечує цілком досяжний запас ходу в 300 миль (483 км). Гіпотетична EV-платформа дозволила зробити довгу базу (2830 мм) і розставити колеса «по кутах», обрубавши звіси.

Компанія відкритим текстом говорить, що HabaNiro піде в серію: «Це не фантастичний суперкар, який ніколи не буде побудований, а пророчий погляд в майбутнє мобільності». Мовляв, сміливості нам не позичати, ми ж випустили захоплюючі Stinger і Telluride.

Правда, підйомні двері «крила метелика» до конвеєра, мабуть, не доживуть, а без них паркетник відрізняється від собі подібних хіба що спірним дизайном з «мордою акули», яскравими діалогами Lava Red і химерною світлотехнікою.

З іншого боку, KIA може зберегти «метелики» заради приколу. Після того як Ілон Маск намучився з «крилами сокола» на Моделі X, підйомні двері не повинні бути нерозв’язною проблемою. Цікаво, що співзвуччя HabaNiro і Niro пояснення не отримало. Можливо, перед нами ранній прототип Niro EV другого покоління …