Ford буде виробляти новий електромобіль в Європі

За повідомленнями місцевих ЗМІ, Ford Motor вибрав свій завод в Кельні, Німеччина, для створення масового електромобіля на основі електричної архітектури MEB від Volkswagen Group. Автовиробник інвестує 1 мільярд євро в завод з виробництва електромобілів.

Ford віддав перевагу Кельну замість свого заводу в Крайові, Румунія, повідомляє Stadt-Anzeiger з посиланням на джерела, близькі до автовиробника. Також наголошується, що Крайова вважається фаворитом виробництва електромобілів через нижчі витрати на робочу силу, при цьому кельнський завод в даний час виробляє невеликий хетчбек Fiesta.

Ford і VW Group в січні 2019 року оголосили про співпрацю у створенні комерційних фургонів і пікапів середнього розміру, які згодом було розширено до автономних транспортних засобів та електромобілів. Електромобіль Ford на базі MEB проектується і конструюється в європейському центрі розробок автовиробника в місцевості Мерценіх, недалеко від Кельна. Очікується, що автомобіль надійде в продаж в 2023 році.

Ford розглядає питання про додавання другої моделі на базі MEB в асортимент своєї продукції, – заявив в березні Automotive News Europe президент Ford of Europe Стюарт Роулі. За словами Роулі, електромобілі Ford будуть сильно відрізнятися від автомобілів MEB, що продаються VW.

Ford заявила, що планує поставити понад 600 тис. автомобілів на базі MEB в Європу протягом шестирічного періоду, починаючи з 2023 року.
Відзначимо, що першим автомобілем VW на базі MEB є хетчбек ID.3, який надійшов у продаж в Європі у вересні. За ним піде кросовер ID.4, орієнтований на ринки США і Китаю.