Ford представив розумну платформу для електрокарів

Новий кросовер Ford Mustang Mach-E стане одним з перших отримувачів новітньої технології.

Інтерфейси керування транспортними засобами кардинально змінилися за останні кілька років, і замість фізичного управління з’явилися гігантські сенсорні екрани. За цими екранами ховається велика обчислювальна потужність, про яку більшість з нас не підозрює, і наступним важливим етапом еволюції є «підключений» автомобіль. Автомобіль, як і комп’ютер або смартфон, тепер можна модернізувати бездротовою мережею.

Щоб зробити це можливим, Ford використовував нову архітектуру для електромобілів в майбутніх моделях, таких як Mustang Mach-E і пікап F-150, але досі не розкривав, як називалася ця система. Алі Джамул, технічний директор Ford в Північній Америці, розповів ЗМІ, що Ford назвав її повністю мережевим автомобілем, або FNV. Залежно від автомобіля будуть використовуватися різні версії FNV, але нові Mustang Mach-E і F-150 стануть першими носіями технології.

З FNV будуть можливі оновлення бездротовою мережею (OTA), звідси частина назви «Повністю мережевий». Кілька місяців тому Ford підтвердив, що OTA-оновлення Mach-E гарантують, що кросовер можна буде постійно покращувати протягом його терміну служби, причому багато хто з цих оновлень — чи то інформаційно-розважальні, чи пов’язані з продуктивністю — виконуються, коли автомобіль надійно припаркований. Про наявність оновлень власники будуть повідомлені через свої смартфони.

Очікується, що Mustang Mach-E почне надходити в дилерські центри в грудні, що дасть можливість вперше познайомитися з автомобілем Ford з архітектурою FNV. У 2021 році з’явиться новий F-150, і це буде єдина повнорозмірна вантажівка, що пропонує стандартні поновлення OTA абсолютно у всіх комплектаціях, а не тільки в більш дорогих. При цьому завдяки платформі FNV буде не обов’язково купувати новий автомобіль, щоб користуватися останніми доступними функціями.