Голландський літаючий автомобіль PAL-V дозволений на дорогах загального користування

PAL-V Liberty, голландський літаючий автомобіль, офіційно дозволений на дорогах загального користування.

Минулого літа PAL-V з гордістю оголосив, що готовий вирушити в дорогу з Liberty, автомобілем, який може як їздити, так і літати. Час прийшов, і Liberty, яка розроблялася з 2012 року, отримала необхідне схвалення. Тестування і робота по затвердженню серійної версії почалася в лютому цього року. Є шанс, що скоро це особливе творіння можна буде зустріти на дорозі загального користування. У найближчі місяці по всій країні будуть проводитися ресурсні випробування PAL-V.

Наступним кроком стане оформлення дозволу на використання повітряного простору. PAL-V розраховує домогтися його в 2022 році. Загалом, довгий шлях для компанії, але в цьому щось є.

«Я відчуваю величезну енергію і мотивацію в нашій команді, щоб зробити наступні кроки в досягненні останніх кількох віх і отримати сертифікат Liberty в прямому ефірі», – сказав технічний директор Майк Стекеленбург. «Звичайно, зараз особливо радує те, що було отримано схвалення на використання дороги: було досить складно змусити “складений літак” відповідати всім вимогам, що пред’являються до допуску на використання доріг».

Бензиновий двигун потужністю 100 к.с. забезпечує поштовх для руху, при цьому він здатний розігнатися до 100 км/год менш ніж за 9 секунд і в змозі досягти максимальної швидкості 160 км/год. Мотор 200 ok надає руху лопаті ротора для польоту. В повітрі PAL-V розганяється до 180 км/год.

Хоча пройде ще чимало часу, перш ніж PAL-V зможе реально керувати автомобілем і літати, результат цього дійства поступово стає очевидним. Минулого літа кількість замовлень досягла вже 100 одиниць, при цьому літаючий автомобіль буде коштувати як мінімум близько 500000 євро.