Як працюють та навіщо потрібні пристрої автомобільної безпеки?

Оснащення транспортних засобів системами безпеки є таким же обов’язковим моментом, як наявність дверного замка вдома. Автотранспорт є досить дорогим засобом пересування, що робить його ціллю багатьох зловмисників, які займаються викраденням авто. Саме тому наявність так званих охоронних комплексів у функціоналі ТЗ, що включають сигналізацію, імобілайзер та деякі інші прилади, є обов’язковим для будь-якого власника авто чи мотоциклу.

Навіщо потрібні пристрої автомобільної безпеки?

Сьогодні існує безліч варіантів систем безпеки ТЗ від різних виробників, що забезпечують захист та обіцяють певний перелік функцій. В залежності від комплектації охоронні системи включають у себе наступні функції:

  • попередження проникнення у салон або багажник авто;
  • перешкоджання евакуації авто або мотоцикла;
  • сповіщення про фізичне втручання (розбиття скла, проникнення у кузов й таке інше);
  • блокування двигуна ТЗ.

Імобілайзер, що блокує двигун, може використовуватися як самостійний модуль безпеки, так і в комплекті із сигналізаційною системою.

Основні функції пристроїв автомобільної безпеки

Системи захисту авто та мототранспорту охоплюють декілька основних груп приладів. Вони вже перераховані вище, до того ж можна більш детально розглянути їх на сайті https://alarmtrade.ua/. Отже, до приладів захисту ТЗ відносяться:

  • автомобільні сигналізації;
  • мотосигналізації;
  • імобілайзери.

Автосигналізації та мотосигналізації є засобами контролю безпеки ТЗ та реакції на несанкціоноване втручання. Головна функція цих засобів – контроль безпеки та психологічна дія на зловмисників. Вмикання світлової та звукової сигналізації має налякати крадіїв та привернути увагу оточуючих.

На відміну від сигналізації, імобілайзер не є засобом реакції на спробу викрадення. Цей прилад є протиугінною системою авто, яка забезпечує блокування роботи двигуна під час відсутності власника ТЗ.

1. Автосигналізація

Принцип дії автомобільної сигналізації полягає у кодуванні системи безпеки. Криптостійкість забезпечується за допомогою діалогового шифрування. Наприклад, усім відомі системи захисту авто Pandora оснащені системами кодування з 256-бітним шифруванням, що робить їх електронний злом абсолютно неможливим.

2. Мотосигналізація

На відміну від автосигналізацій, мотосигналізація є набагато компактнішою та потребує менше електроенергії від ТЗ. Принцип дії ні чим не відрізняється від автомобільної сигналізації. Різниця лише у габаритах та дещо лаконічнішому функціоналі.