Як правильно вибирати дизельне паливо: поради експертів

Коли приходить холодна пора року, усім водіям доводиться готувати свої автівки до зими. Крім того, власникам машин з дизельними двигунами треба ще приділити особливу увагу до палива.

Експерти видання «За кермом» нагадують, що дизельне паливо різниться по сезонах. Парафін в солярці при низькій температурі починає тверднути. Пальне перетворюється в подобу желе та швидко забиває паливний фільтр. Крім того, підвищується утворення сажі, що знижує термін служби двигуна.

Задля уникнення вищеозначених проблем виробники додають у дизпаливо для зими спеціальні присадки, які знижують температуру замерзання та роблять пальне менш густим в холодну погоду. Експерти наполегливо рекомендують з настанням холодів поміняти паливо на відповідне по сезону.

Також фахівці попереджають: недобросовісні власники автозаправок під виглядом зимового дизпалива можуть продавати суміш звичайної «солярки» з гасом. На перший погляд, двигун на ній нібито робить нормально, але таке пальне може швидко вивести з ладу форсунки та паливну помпу високого тиску. Тому радять зимове паливо купляти тільки на перевірених АЗС.

Досвідчені автолюбителі в морози рекомендують підтримувати рівень палива в баку приблизно на одну третину від максимального. Це знизить ймовірність випадання в осад парафіну.