Jaguar Land Rover побудує розумний міський квартал для тестування безпілотних автомобілів

Компанія хоче перевірити, як безпілотні автомобілі будуть ділити дороги зі звичайними автомобілями, пішоходами і велосипедистами.

Британський автовиробник Jaguar Land Rover спільно з технологічними компаніями Cisco, Seagate, Renovo і Red Hat, розробив приватний випробувальний центр для безпілотних автомобілів з дорогами загальною протяжністю майже 13 км. Проект називається The Future Mobility Campus Ireland (FMCI), він буде реалізований в бізнес-парку Shannon Free Zone недалеко від маленького ірландського містечка Лімерик.

Кампус буде функціонувати як полігон для тестування технологій автономного водіння на прикладі електричного кросовера Jaguar I-Pace. На території будуть дороги з датчиками, інтелектуальні розв’язки, системи визначення місця розташування і вся необхідна інфраструктура, що дозволить моделювати різні дорожні ситуації та сценарії руху автономного транспорту. Будівництво об’єкта буде завершене у вересні 2021 року, але випробування почнуться в лютому наступного року.

FMCI пов’язаний з 450-кілометровою ділянкою автомагістралі і керованим повітряним коридором для безпілотних літальних апаратів, які ведуть з аеропорту Шеннон уздовж гирла річки Шеннон.

Розумний міський кластер є однією з декількох ініціатив з розвитку технологій автономного керування транспортними засобами, які анонсувала Jaguar Land Rover. У 2018 році компанія оголосила про довгострокове партнерство з підрозділом безпілотних автомобілів Waymo, в результаті чого з’явився I-Pace. У лютому цього року Jaguar Land Rover представила Project Vector – абсолютно нову, спроектовану виключно для електромобілів платформу, здатну підтримувати широкий спектр автономних конфігурацій.