Хакер зміг зламати Tesla Model X за допомогою Bluetooth за 90 секунд

В американських електромобілях була знайдена чергова вразливість, яка дозволила зламати транспортний засіб за півтори хвилини. Але Tesla обіцяла виправити її патчем.

Фахівець з комп’ютерної безпеки Леннерта Воутерс з Бельгії зламав електромобіль Tesla Model X за допомогою протоколу Bluetooth і спеціального обладнання вартістю близько 300 доларів всього за 90 секунд. Відзначимо, що Воутерс є фахівцем з безпеки бельгійського університету KU Leuven, тому не ставив собі за мету крадіжку машини — він просто хотів показати наявність уразливості.

Хакер зміг перепрошити ключ через Bluetooth, зняти код розблокування і використовувати його для злому кросовера Model X. При цьому все обладнання спокійно поміщається в рюкзаку і управляється з телефону зловмисника. Всього за 90 секунд апаратне забезпечення може отримати радіокод, який розблокує електрокар власника.

«По суті, комбінація двох вразливостей дозволяє хакеру вкрасти Model X за кілька хвилин», – каже Воутерс, який планує представити свої висновки на конференції Real World Crypto в січні.

Поки не уточнюється, чи є подібна уразливість і в інших моделях Tesla, однак автовиробник пообіцяв, що в найближчий час усуне її випуском патча.