Компанія ALFA ROMEO попрощалась з трьохдверним хетчбеком MiTO

Дні компактного 3-дверного хетчбека італійської марки вже полічені, і в офіційній заяві директор Alfa Romeo Europe Роберта Цербе (Roberta Zerbi) коментує, що будь-якої заміни не буде, оскільки попит на 3-дверні автомобілі в Європі продовжує катастрофічно падати.

У червні 2018 року було опубліковано план розвитку компанії FCA, в якому не знайшлося місця хетчбеку MiTO. На початку 2019 року із заводів Alfa Romeo зійдуть останні «Міто», що випускалися протягом 10 років.

Субкомпакт дебютував ще в далекому 2008 році в рамках British International Motor Show. Потім малолітражка зазнала два фейсліфтинга, в 2013 і 2016 роках відповідно. Попит почав стабільно падати, і тому було прийнято рішення прибрати її з виробничої лінійки.

У стратегії розвитку марки зроблена ставка на появу субкомпактного кросовера, що може заповнити нішу MiTo, адже очікується, що він буде приблизно таких же розмірів. «Тепер люди, які купували MiTo, напевно обзавелися сім’єю і хочуть собі машину трохи більшу, адже трьохдверні автомобілі вибирають все менше і менше. Вже не один виробник на європейському ринку припинив провадження «трьохдверок», – заявляє Цербе.

Керуюча Alfa Romeo Europe не уточнила, коли може з’явитися компактний кросовер, але найімовірніше, що вже в найближчі два роки він побачить світло. У висновку, Alfa Romeo планує відродити відразу дві назви, які стали легендарними – GTV і 8С.

8С, найімовірніше, стане гібридом і отримає середньомоторну компоновку, а ось якою буде нова GTV поки що залишається інтригою. Крім того, компактний спортивний автомобіль Alfa Romeo 4C планують також зняти з виробництва незабаром, адже для перспективного американського ринку на 2019 рік доступний лише тільки родстер.