Lexus припинить продаж трьох моделей в Європі і зробить ставку на кросовери

Lexus зупинить продажі хетчбека CT, седана IS і купе RC в Європі. Компанія розпродасть поточні складські запаси, нових постачань не буде. Про це представник Lexus розповіла в інтерв’ю Automotive News Europe.

Разом з цим японська марка сконцентрується на розвитку лінійки кросоверів. Компактний паркетник Lexus UX став бестселером марки: за 8 місяців в Євросоюзі продано 10291 машина. На другому місці знаходиться трохи більший NX з результатом 7739 штук, третю позицію займає RX – 3474 (дані по JATO Dynamics).

Попит на хетчбек CT, найстаршу модель в європейському модельному ряду Lexus, впав на 35%, до 2344 штук. Ще гірше йдуть справи з IS: компактний седан знайшов вдвічі менше покупців, ніж за аналогічний період 2019 року, – 1101. Купе RC розійшлося тиражем всього 422 примірники.

При цьому Lexus все ж продовжить продавати флагманську версію RC F. Ще один цікавий факт полягає в тому, що компанія з іміджевих міркувань не відмовиться від постачання в ЄС представницького седана LS, але ж таких машин за 8 місяців реалізували всього 58 штук.

Рішення залишити в строю такий непопулярний флагман пов’язане з тим, що Lexus LS за рахунок свого позиціювання і кількості інновацій робить позитивний вплив на сприйняття бренду в цілому.

Також компанія продовжить продаж ES. У поточному році попит на нього збільшився на 3%, до 2346 штук.