Навіщо потрібні дренажні труби і дренаж?

45

Всі грунти мають свої відмінності за хімічним складом і кількістю води. Підвищена вологість в них може бути за рахунок грунтових особливостей місцевості або затяжних опадів. Для комфортного пересування по поверхні грунту існують дренажні системи.

Дренаж – це система спеціальних споруд, виконаних з дренажних труб для зниження вологи в грунті. Він використовується з метою відведення зайвої вологи в потрібному напрямку і підвищення її природного вбирання в грунт.

види дренажу

Дренажна система може мати наступний вигляд:

відкрита – це дренажні канави;

закрита – із застосуванням дренажних труб з природним відтоком або з насоса для дренажу /drenazhnye-truby/;

Засипна – з використанням різного гравію, битої цегли.

Види дренажних труб

Вони бувають різних видів, це залежить від використовуваного матеріалу:
азбоцементні;

керамічні;

пластмасові (із застосуванням полімерів: поліетилену і полівінілхлориду).

їх діаметр

Рекомендується використовувати діаметр в діапазоні від 50 до 200 мм і великих розмірів. При його виборі важливо передбачити можливість їх забивання сміттям і мулом. Для цього діаметр повинен бути якомога більше.

відкритий дренаж

Являє собою мережу канав глибиною 0,7 м і шириною 0,5 м, стіни який мають ухил приблизно 30 градусів. Найчастіше використовується на горбистій місцевості, де вода стікає самопливом в низину. Добре працює під час дощу і танення снігу.

відкритий дренаж

закритий дренаж

Це найбільш ефективний спосіб відведення зайвої вологи всередині населеного пункту, він не заважає безперешкодному переміщенню по поверхні грунту. Мережа труб закопується на глибині від 0,7 до 1,5 м під невеликим ухилом до дренажного колодязя або природної водойми. По боках труб створюється спеціальний шар з піску і щебеню. Якщо немає можливості природного стоку в природний водойму – вода збирається в колодязі. Для транспортування води вгору використовують дренажний насос, який здатний перекачувати воду з колодязів в загальний колектор.

засипний дренаж

Він значно сприяє осушенню території від зайвої поверхневої вологи або ґрунтових вод. Для відводу поверхневих дощових вод перед входом в дренажну систему робляться поглиблення, які засипаються гравієм і битою цеглою. Це сприяє вбирання вологи в грунт, що значно зменшує навантаження на загальний колектор.

Поради та рекомендації

Існує кілька нюансів при створенні дренажних систем:

якщо на Вашій ділянці відкрита водойма, важливо поверхневі води направити повз нього;

найефективніше використовувати гравій величиною не більше 16 мм;

заздалегідь робіть оглядові колодязі, що дозволить виробляти чистку системи.

Як бачимо, створення дренажу є необхідним заходом для комфортного проживання в населених пунктах і за їх межами, а також це оберігає грунт від порушення аерації і заболочування. Будь-яку систему слід правильно розрахувати і встановити з урахуванням необхідних технічних вимог.