Nissan представив новітній автопілот 5 рівня

Японський автовиробник має намір забезпечити своєю новинкою модель Skyline.

Компанія Nissan розширила можливості комплексу асистентів ProPILOT, включивши туди функцію напівавтономного водіння з можливістю руху «без рук».

Варто зазначити, що такою системою можна буде скористатися виключно на магістралях. Новою технологією оснастять Nissan Skyline для японського ринку, причому в серійне виробництва така опція надійде вже восени цього року.

Як розповіли в прес-службі марки, розробка інженерів Nissan здатна працювати тільки на певних дорогах і не може самостійно виїжджати і з’їжджати з автомагістралей. Для активації автопілота водієві необхідно задати маршрут в навігаційній системі – після цього система буде утримувати автомобіль в смузі, допомагати при зміні смуги і обгонах. Всі свої маневри система буде попередньо озвучувати, тому водієві доведеться переймати управління на себе.

Для роботи автопілота використовується набір з камер, радарів, ультразвукових датчиків, GPS і 3D-карт у високій роздільній здатності. Крім того, система постійно перевіряє, чи дивиться водій на дорогу. Нагадаємо, що подібна система під назвою Super Cruise була розроблена раніше Cadillac. Це теж напівавтономний автопілот для швидкісних шосе з обмеженим числом в’їздів, який не вимагає від водія постійно тримати руки на кермі.