Пенсії в Україні: як і чому проводять перерахунок виплат

Індивідуальні перерахунки пенсій здійснюються за зверненнями пенсіонерів

Перерахунок пенсій для пенсіонерів проводиться для категорій осіб:

які після призначення пенсії продовжували працювати і отримали страховий стаж,
які надають документи про працевлаштування/звільнення з роботи,
які надають документи про стаж, заробіток, які не були враховані при нарахуванні пенсії,
які мають право на встановлення надбавок, підвищень, доплат тощо.

Якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати, з якої обчислено пенсію.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення пенсії.

Якщо застрахована особа після призначення пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (раніше перераховано) пенсія.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу , достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону (тобто 35 років страхового стажу для чоловіків, 30 років – для жінок), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того , скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (раніше перераховано) пенсію.

У разі проведення індивідуального перерахунку пенсіонер надає до управління Пенсійного фонду:

Заява та додаткові документи (наприклад, про стаж до 01.01.2004, заробіток до 01.07.2000, копію свідоцтва про народження дитини, військовий квиток і т.п.).
Масові перерахунки пенсій проводяться у зв’язку зі змінами в законодавстві і не вимагають особистого звернення особи за таким перерахунком.

ДЖЕРЕЛОsocportal.info