Renault Sandero перетворять на семимісний кросовер

Renault працює над черговим новим кросовером — семимісним на базі Renault Sandero нового покоління. На європейському ринку автомобіль буде продаватися під брендом Dacia.

Як стало відомо французькому виданню Largus.fr, поки проект проходить під внутрішнім кодом RJI. Машину планується поставити на конвеєр в Румунії в жовтні 2021 року.

В Іспанії вже був помічений передсерійний прототип майбутньої моделі. Зараз він являє собою так званого випробувального мула, тобто шасі і агрегати нового автомобіля, накриті умовним «чужим» кузовом. На цей раз в якості носія був використаний Renault Scenic. Машина буде побудована на модульній платформі CMF-B.

Очікується, що довжина семимісного кросовера складе приблизно 4,5 метра, тобто він значно більший за Sandero з його 4,07-4,1 метра.

Але навіщо Renault/Dacia взагалі треба було створювати нову модель, якщо у них є Dacia Lodgy з приблизно такими ж розмірами і семимісним салоном, та ще й з версією Stepway? У компанії порахували, що сегмент компактвенів, до яких відноситься Lodgy, віджив своє. А оскільки ця модель випускається вже вісім років, то немає сенсу будувати новий вен, щоб потім перетворити його в «паркетник».

Під капотом новинки очікуються бензинові мотори 1.0 TCe (100 або 120 к.с.) і 1.3 TCe (140 або 160 к.с.). Ймовірно, будуть продаватися і гібридні варіанти. А ось дизельних агрегатів покупці, швидше за все, не побачать.