Розроблена якісна заміна лежачих поліцейських

17

Не всі автомобілісти цінують “лежачих поліцейських”. Багато примудряються їх об’їжджати. А ще треба врахувати той факт, що в більшості випадків при установці використовують найменші і дешеві – перед такими потрібно практично зупинитися.

Для адекватної реакції, припустимо, якщо вискакують діти, досить знизити швидкість до 30-40 км / год і обережно проїхати небезпечне місце. А з “лежачими поліцейськими” доводиться відволікатися саме на саму нерівність. Скидати швидкість до нуля. А після набирати швидкість знову, наповнюючи пішохідний перехід ароматами вихлопних газів.

Але можна зрадіти. Не так давно одна зі шведських компаній розробила систему Actibump, яку автомобілісти вже встигли охрестити «падаючим поліцейським». Як працює Actibump? Дана система працює разом з радіолокаційним блоком, який визначає швидкість рушійного автомобіля. Геніальний симбіоз штучної нерівності і радара контролю швидкості. Працює система просто – якщо водій їде дуже швидко, заглушка, вже вбудована в проїжджу частину, розкривається і виходить поглиблення в 6 сантиметрів.

Рух по такій вибоїні незручний для автомобіліста, але якісно нагадує про необхідність скинути швидкість в потрібному місці. А що щодо службових машин? Actibump не спрацьовуватиме при перевищенні швидкості службовими машинами, таких як швидка допомога або пожежна служба. У службових машинах буде встановлено транспондер для деактивації спрацьовування системи. А ще подейкують, що поліцейським роздаватимуть спеціальні пульти дистанційного керування, яким можна буде вимкнути дану систему.

Де найкраще встановлювати Actibump? Компанія-виробник стверджує, що систему доцільно використовувати в місцях, де «концентрація» пішоходів досить висока. Які плюси системи? Крім вищесказаного, є ще величезний плюс – на відміну від наших “лежачих”, Actibump НЕ буде ускладнювати прибирання вулиць. Які мінуси? Найголовніший – це ціна. Дві смуги даної системи обійдуться майже в 45 000 євро.

Але знову плюс – система прослужить в районі 10-12 років. Чи пройшла система апробацію? На даний момент Actibump вже впроваджена в Швеції і Канаді. До речі, система не завдає шкоди автомобілям, але якщо ви їдете акуратно і не перевищуючи швидкісний режим. Якщо ж летіти на величезній швидкості, то зіткнення з системою буде дуже чутливим не тільки для водія, але і для машини.