Серійний електротрак Tesla Semi зможе проїжджати на одній зарядці до 1000 км

Tesla ще в листопаді 2017 року представила прототип електричного тягача Semi, тоді ж компанія почала приймати на нього попередні замовлення. Однак відтоді інформації про нього було небагато, і тепер керівник Tesla Ілон Маск заінтригував потенційних покупців новими подробицями про його важливу характеристику — запас ходу.

За словами Маска, на одному заряді Semi здатний долати до 1000 кілометрів шляху, і домогтися такого показника компанії допоможе новий структурний дизайн батареї.

«Отримати запас ходу в 500 кілометрів, я думаю, досить легко, за умови, що фура везе вантаж вагою 40 тонн. Для далеких перевезень ми зможемо збільшити запас ходу до 800 кілометрів і надалі — до 1000 кілометрів », – сказав він.

Нагадаємо, під час прем’єри тягача в 2017 році Маск заявляв, що в базовій комплектації серійна вантажівка зможе проїжджати на одному заряді 300 миль (483 кілометри), а в топ-версії Long Range – 500 миль (805 кілометрів). До слова, ціни будуть починатися з $150000 за початкову версію і з $180000 – за «дальнобійну».

Протяжність 80% маршрутів для магістральних вантажівок в США становить близько 400 миль (640 кілометрів), це означає, що Tesla Semi добереться до місця і повернеться за одну зарядку. Спеціально під своє нове дітище компанія планує розгорнути мережу «мегазаправок», за допомогою яких можна заповнити 80% запасу енергії батарей всього за 30 хвилин.

Ще одна цікава особливість полягає в тому, що електровантажівка Tesla буде важити на одну тонну більше, ніж середньостатистичний дизельний тягач, через що його загальна вантажопідйомність стане меншою, оскільки на дорогах США діє обмеження маси в 40 тонн. Однак, за словами Маска, з часом цю проблему вирішать.

Випуск Semi вже кілька разів переносився. Спочатку планувалося, що його збірку налагодять в 2020 році, потім з’явилася інформація, що виробництво почнеться не раніше 2021-го.