Що треба пам’ятати при виборі першого автомобіля?

Перший автомобіль, як і перше кохання, запам’ятовується на все життя. Важливо вибрати варіант, який допоможе власнику розвиватися як водієві. Розрахунок, перед придбанням, повинен відігравати вагомішу роль, ніж емоції.

При виборі машини, для новачка за кермом вірними стануть деякі поради: перший автомобіль не повинен бути новим. Звичайно, рідше обслуговувати машину новачку на руку, але ризик потрапити в невелику аварію, технічно нашкодити автомобілю, високий. Це спричинить за собою додаткові витрати (ремонт, втрата в ціні машини).

Віддавати перевагу повнорозмірним автомобілям. Не варто на перших порах купувати невеликий хетчбек. Великий автомобіль дозволить навчитися відчувати габарити. Його жорсткий кузов убезпечить водія при можливих аваріях. Якщо машина і буде маленькою, то це повинен бути хоча б рамний 3-дверний позашляховик.

Двигун не обов’язково повинен мати великий запас потужності. Для гідної динаміки буде достатньо 120 к.с. Не варто починати свій шлях водія з швидких стартів на світлофорах.

Дорожча комплектація. Новачкові підійде певний мінімалізм. Не варто починати отримувати досвід з декількома «непотрібними помічниками». Наприклад, асистент спуску з гори або зрушення при зупинці на підйомі. Це корисні опції, але краще навчитися це робити самостійно. Без кондиціонера сьогодні не обійтися, але купувати машину, де 90% функцій настроюються через мультимедійну систему – це зайве. При виборі автомобіля важливо, щоб машина подобалася. Тільки так вдасться прищепити звичку доглядати за машиною. Це стосується і порядку в салоні, і багажнику, і зовнішнього вигляду авто.