Tesla зіштовхнулась з дефіцитом матеріалів для батарей

Менеджер з постачання металоконструкцій Tesla Сара Меріссаель в рамках галузевої конференції повідомила, що компанію очікує дефіцит ключових мінералів для виготовлення батарей для електрокарів.

Хоча мова йде про довгострокову перспективу, загроза дефіциту все ж залишається високою, а до числа основних копалин, що використовуються в акумуляторах електромобілів, відносять мідь, нікель, літій, кобальт та інші. Але які саме матеріали очікує дефіцит – Меріссаель не уточнила.

Втім, Reuters повідомляє, що під ударом може опинитися мідна промисловість, яка довгий час страждала від браку інвестицій. Очікується, що до 2030 року левову частку міді перехоплять на себе системи «розумних будинків», а її споживання зросте з 38 тисяч тонн до 1,5 мільйона, що може обмежити її поставки для батарей електромобілів. Що стосується Tesla, в компанії мають намір приділяти більше уваги нікелю при виготовленні своїх майбутніх батарей, а також хочуть використовувати менше кобальту в катодах, так як основна частина даного мінералу надходить з Конго, де на шахтах часто використовується дитяча праця та брудні методи видобутку.

Крім того, Меріссаель зазначила, що Tesla бачить величезний потенціал для співпраці з шахтами в Австралії та Сполучених Штатах для диверсифікації поставок корисних копалин мінералів.