Українець зібрал унікальну колекцію раритетних автівок

Мешканець м. Біляївка (Одеська область) протягом 10 років колекціонує ретро-автомобілі. Микола Шаглій скуповує старі й іржаві раритетні машини та повністю їх реконструює. Раніше він продавав відновлені автівки, але зараз доводиться збирати для себе. У колекції на цей момент налічується 40 раритетних авто.

Для усіх охочих майстер з радістю за символічну плату проводить екскурсію у свому “королівстві старих машин”. Частина експонатів розміщена під навісом, бо в гаражі простір обмежено. Тут можна помилуватися раритетними “ГАЗ”, “Москвичами”, горбатими “Запорожцями”.

Также можна побачити оригінальний Buick, Ford, Dodge і Wanderer, Volkswagen “Жук”, “Побєду”, легендарний “воронок” енкаведистів і навіть мотоколяску з ручним керуванням СМЗ С-3А.

У колекції представлені автомобілі, на яких їздили партійні боси та офіцерський склад радянської армії. Треба зазначити, що більшість машин на ходу, хоча і вимагають художньої реставрації.

На ремонт автомобілів Микола витрачає по 1-1,5 години у робочі дні. У вихідні для нього свято, бо він може собі дозволити займатися улюбленою справою з ранку до вечора.

За словами майстра, зараз дуже важно знайти запчастини до раритетних автівок. Буває що пошуки займають близько року. Для іномарок він замовляє деталі в країнах Балтії, для вітчизняних – на блошиних ринках та у Мережі. Деякі деталі доводиться відтворювати в спеціальних майстернях.