В Україні набирає популярність новий вид телефонного шахрайства

Шахраї придумали нової спосіб вкрасти грошей у довірливих українців. Нову аферу провертають за допомогою повідомлень, які відправляють розсилкою на різні мобільні номери. За допомогою цієї заманухи електронні злодії отримують пристойну суму грошей.

Про це стало відомо завдяки повідомленню Telegram-каналу “Новини країни +”.

Так, суть шахрайської схеми полягає в тому, що людині приходить на телефон “радісне” звістка про те, що він нібито виграв “259000” тисяч гривень. При цьому вони вказують номер вашої банківської карти, а поруч прикріплюють номер телефону, на який вам потрібно передзвонити, щоб нібито дізнатися подробиці.

Ті, хто без особливих розглядів відразу ведеться на це розлучення, і передзвонюють, автоматично втрачають свої гроші. У той момент, коли ви робите дзвінок за вказаним номером, з вашої картки списуються всі гроші.

Цю аферу можливо провести з тими, у кого номер телефону прив’язаний до банківських карт, номер вашої платіжної карти збережений на акаунтах в інтернеті тощо. Навіть Google не є гарантією безпеки. Давайте згадаємо, як не раз цей сервер і імениті соціальні мережі на кшталт Facebook, в тому числі і він сам, виявлялися в епіцентрі скандалу. Коли особиста і конфіденційна інформація користувачів зливалася в мережу на загальний огляд – приховані контактні номери, банківські картки і так далі. Якщо на планеті існують люди, яким підвладне зламати подібні сайти, значить ніщо, що знаходиться в Інтернеті, не є надійним і не гарантує збереження наших даних.

Тому завжди потрібно зайвий раз подумати, на яких сайтах варто залишати свої дані, а які виглядають максимально сумнівно і викликають недовіру.

ДЖЕРЕЛОakcenty.com.ua