Volvo створила віртуальний симулятор для розробки технологій безпеки в автомобілях

Він дозволяє тестувати нові функції в безпечних обставинах, і це значно дешевше, ніж проводити справжні випробування.

Шведський автовиробник використовує «досконалий симулятор водіння» для поліпшення систем безпеки і автономного управління автомобілями. Ця інноваційна установка з рухомим кріслом, кермом з тактильним зворотним зв’язком і окулярами віртуальної реальності — справжня мрія геймерів, але інженерам Volvo Cars не до ігор.

Особливість симулятора компанії полягає в об’єднанні реальності з віртуальним світом і передбачає водіння справжнього автомобіля на реальних дорогах. У ньому використовуються гарнітура віртуальної і змішаної реальності Varjo, костюм Teslasuit, який забезпечує тактильний зворотний зв’язок і відстежує реакції організму, а також технології Unity. Все це дозволяє безпечно моделювати різні сценарії руху на випробувальному треку з використанням автомобіля, отримати необхідну інформацію для розробки нових функцій в системі допомоги водієві і автономного водіння.

Таким чином, компанія проводить випробування функцій безпеки, які в перспективі повинні з’явитися в майбутніх моделях автомобілів Volvo. Кожен сценарій симулятора повністю налаштовується, тому його можна використовувати не тільки на реальних дорогах, а й в лабораторних умовах, що відкриває практично безмежні можливості.

Компанія Volvo Cars першою серед автовиробників запропонувала управляти справжнім автомобілем в окулярах змішаної реальності. Почалося все з співпраці з фінською компанією Varjo, яка спеціалізується на професійних гарнітурах віртуальної і змішаної реальності. Це дозволяє тестувати технології та системи безпеки справжніх автомобілів в умовах, які здаються реальними, але при цьому не вимагають фізичного існування. Крім того, деякі випробування на практиці можуть виявитися занадто небезпечними і дорогими, а симуляція дозволяє розв’язувати ці проблеми.