МАЗ випускатиме неліцензійну копію Mercerdes-Benz Sprinter

Виробник вантажівок МАЗ почне випуск легких комерційних автомобілів. Під індексами МАЗ 281 і МАЗ 3650 будуть випускатися китайські мікроавтобуси і суцільнометалеві фургони JAC Sunray – неліцензійні копії Mercerdes-Benz Sprinter другого покоління. Збірку освоять на площах ВАТ «Брестмаш».

Машини вже пройшли процедуру сертифікації, і отримали Схвалення типу транспортного засобу (ОТТС). Мікроавтобуси і фургони збиратимуть в Бресті з машинокомплектів, що поставляються з Китаю корпорацією JAC Motors.

Легкі вантажівки марки JAC продаються уже понад десять років. Під капотом JAC Sunray знаходиться чотирициліндровий турбодизель JAC об’ємом 2,5 літри потужністю 150 кінських сил.

У самій компанії JAC Motors спорідненість своїх фургонів з «Мерседесом» відкидають: екстер’єр моделі нібито розроблений італійським дизайнерським центром JAC в Турині, а інтер’єр – японським дизайнерським центром JAC в Токіо.

Відзначимо, що нетривалий час JAC Sunray вже пропонувався на білоруському ринку. Наприклад, 14-місний мікроавтобус у виконанні «бізнес-клас» з двигуном потужністю 120 кінських сил (Євро-4) продавався майже за 33 тисячі доларів. Один з перших мікроавтобусів МАЗ вже передали в експлуатацію – Беларусбанк подарував його сім’ї з Гродно, яка виховує 12 прийомних дітей. Даних про терміни виходу на ринок і ціни на «білоруських китайців» поки немає.