30 грн на 100 км: знайдено найекономніше авто (Відео)

В Австралії студенти університету Новий Південний Уельс створили електрокар на сонячних батареях, який встановив світовий рекорд по енергоефективності. Він зумів проїхати 4100 кілометрів всього за 50 доларів.

Як повідомляє autonews.ua, для встановлення рекорду автомобіль Violet подолав шлях від Перта до Сіднея всього за шість днів, а на його підзарядку студенти витратили всього 50 доларів (1,2 долари на 100 км – близько 33 грн за актуальним курсом). У день він долав відстань в 600 кілометрів і заряджався в основному від сонця. Витрати енергії при цьому становили 3,25 кВт/год на 100 км, що в прах розбиває попередній рекорд з показниками в 5,5 кВт/год.

Втім, диво техніки підготувало декілька сюрпризів – в ньому відмовляла задня вісь і спалахувала батарея. Проте, автомобіль приїхав в пункт призначення раніше на два дні, ніж передбачалося спочатку.

Варто зазначити, що середньостатистичний автомобіль в США споживає в 25 разів більше енергії, а Tesla Model 3 в п’ять разів більше, ніж новий Violet.