Chrysler знайшов заміну седану 300

Седан Chrysler 300 випускається з 2005 року. І це чи не останній автомобіль в модельному ряду американської компанії, побудований на шасі Mercedes. Після яскравого дебюту і деякої популярності седана, який уславився «автомобілем мафії», його продажі неухильно падали. І ось Chrysler став говорити про швидку заміну 300. Причому на зміну йому прийде не новий представницький седан, а серійна версія електричного концепту Portal.

Керівництво компанії заявляє, що виробництво нового електричного мінівена почнеться вже в 2020 році. Його прототип був показаний на виставці Consumer Electronic Show 2017 року Лас-Вегасі. І спочатку передбачалося, що так буде виглядати нове покоління сімейного мінівена Chrysler Pacifica. Але тепер все складається по-іншому. Чи означає це, що на американському ринку більше не буде седанів Chrysler? Навряд чи. Навіть якщо виробництво 300 буде згорнуто, Dodge не просто збереже випуск свого Charger, але і запустить його наступне покоління вже на початку майбутнього десятиліття.

Передбачається, що для нового Charger в концерні буде створена нова платформа, яку, крім Dodge, отримає ще й Maserati. На цій архітектурі побудують Ghibli, Levante і Quattroporte. Причому, швидше за все, відбудеться і заміна двигунів. Це будуть трилітровий V6 бітурбо і 3,8-літровий V8 бітурбо.

Що ж до нового мінівену, то Chrysler заявляє, що серійний Portal отримає систему автономного управління, але тільки третього рівня. Над четвертим і п’ятим рівні автономності компанія зараз напружено працює, але результату чекають не відразу. А це дало б можливість співпраці Chrysler з Uber, як мінімум. Очікується, що новий електричний мінівен буде проходити на одній зарядці не менше 400 кілометрів, при цьому отримає можливість швидкої зарядки, яка забезпечить додатковий пробіг в 240 км після 20 хвилин зарядки. Не погано. Але все одно не зрозуміло, навіщо Chrysler будує мінівен, на який не буде попиту, за умови буму продажів кросоверів?