5 несправностей, після яких категорично не можна їхати своїм ходом

Ніхто з водіїв не застрахований від непередбаченої поломки на дорозі. І якщо одні несправності усуваються за допомогою підручних засобів прямо на місці, то інші потребують ремонту в автосервісах зі спеціальним обладнанням та кваліфікованими механіками. В яких ситуаціях ні в якому разі не слід продовжувати рух своїм ходом?

Не варто експериментувати і намагатися своїми силами транспортувати в автосервіс нову машину, яка буквально пару тижнів тому покинула шоу-рум. Та й взагалі, з гарантійними автомобілями слід бути гранично обережними: якщо в ході експлуатації виникають будь-які нарікання на роботу «залізного коня», то краще відразу дзвонити дилеру. Особливо, коли авто відмовляється їхати далі, зупинившись прямо посеред дороги. Повідомте про дуже неприємну ситуацію консультанту, а далі дотримуйтесь його вказівок. Він підкаже, що можна зробити на місці і допоможе з евакуатором.

Змушувати їхати втомлені машини, вже давно «злетіли» з гарантії, теж ні до чого. Хоча деякі горе-водії, як показує практика, дотримуються іншої точки зору. Цікаво, чим вони керуються, змушуючи їхати автомобіль, з під капота якого валить чорний дим. Намагаються таким чином заощадити на «непотрібній» евакуації? Можливо. Тільки ось своїми діями вони, як правило, доводять вузли і агрегати до самогубства. Якщо різні стуки, скрипи і хрускоти під час їзди викликають у вас побоювання, то краще не експериментувати – викликайте на підмогу фахівців.

Так, доведеться витратитися, зате таким чином ви мінімізуєте ризики нашкодити «улюбленій ластівці». Особливо, якщо мова йде про сторонні шуми-звуки в двигуні. З «серцем» краще не жартувати, бо в один не найпрекрасніший момент воно може зупинитися раз і назавжди. Деякі водії занадто легковажно ставляться і до індикації на приладовій панелі. Червоні значки, як відомо, сигналізують водієві про будь-які несправності – ігнорувати їх не варто. Не бажано продовжувати рух, якщо на екрані висвітився «ручник» при опущеному ручнику, «акумулятор», «подушка безпеки», знак оклику в червоному трикутнику або «гайковий ключ».