Аеротаксі EHang: затори залишаться в минулому

В Сеулі почалися випробування китайського аеротаксі EHang, яке обладнане автопілотом. Двомісний апарат дозволяє в межах міста швидко достатися до необхідної адреси. Цікаво, що в Південній Кореї існує навіть урядовий план щодо впровадження міської повітряного транспорту. Зерна впали в благодатний ґрунт.

В ході тестів аеротаксі з 8 гвинтами злетіло на висоту 50 метрів та вдало подолало майже 2 км над центром корейської столиці. Політ зайняв всього 7 хвилин.

При цьому в кабіні EHang не було тест-пілотів. Повітряне таксі керувалася за допомогою системи K-drone, створеної південнокорейськими інженерами. K-drone здатна ставити траєкторію руху декількох апаратів одночасно. Її можливості творці продемонстрували на тестах – система успішно впоралася з керуванням таксі та поштовими дронами.

Також свої останні розробки у сфері міського повітряного транспорту показали корейські компанії Hyundai Motor і Hanwha Systems. Остання представила Butterfly – персональний повітряний автомобіль, що розробляється спільно з американською фірмою Overair. Поки готовий лише макет: справжній літальний апарат буде в три рази більше та отримає екологічний і тихий електродвигун.

Hyundai також показала модель в масштабі 1:3, над створенням якої працює разом з Uber Technologies. Робочий зразок, в кабіні якого зможуть розміститися вісім осіб, компанія обіцяє представити протягом двох років.

Минулого тижня словацька фірма Klein Vision показала на відео перший політ персонального автомобіля AirCar, оснащеного двома складними крилами. Процес трансформації машини з наземного в повітряний транспорт повністю автоматизований – водієві навіть не потрібно залишати кабіну.

ДЖЕРЕЛОkoreaherald.com