Американці випустять перший літаючий електрокар

Компанія Terrafugia заявила про свої наміри в 2019 році пустити в продаж літаючий автомобіль Transition. В даний час бренд налагоджує його масове виробництво.

Terrafugia Transition є комбінованим гібридним електричним авто, яке в якості рушійної сили використовує пропелер. Апарат зі складними крилами схожий на літак, але при цьому він здатен їздити як по звичайних магістралях в якості гібридного електрокара, так і літати зі швидкістю до 160 кілометрів на годину.

Модифікація Transition, яку планують випускати для масового виробництва, отримає ряд поліпшень в порівнянні з версіями своїх попередників. Творці подарували їй можливості прискорення в авіарежимі, вбудували повноцінну парашутну систему, модернізували авіоніку. До того ж, інтер’єр стане більш зручним і для пілота, і для його пасажирів.

Літаючий електрокар зможе пересуватися на висоті 3 кілометри і набирати швидкість приблизно 160 кілометрів на годину. Його авіаційний двигун Rotax витрачає близько 23 літрів пального на годину. Палива вистачить приблизно на 650 кілометрів польоту.

В даний час виробник не уточнює, в яку ціну клієнтам обійдеться покупка машини, що літає, а також скільки примірників планується випустити. Розробники стверджують, що літаючий Transition буде відповідати всім вимогам Федерального агентства з цивільної авіації (FAA) і Національного управління безпекою руху на трасах (NHTSA) США, що пред’являються, зокрема, до аварійно-рятувального обладнання.

Наживо подивитися на Terrafugia Transition можуть гості міжнародного авіасалону EAA AirVenture, який буде проводитися з 23 по 29 липня в місті Ошкош, штат Вісконсін, в США.