Aston Martin і Zagato переосмислять класичний DB4 GT Zagato

На честь 100-річного ювілею ательє Zagato компанія Aston Martin має намір представити особливу колекцію автомобілів під назвою DBZ Centenary Collection. До неї увійдуть «перевипущений» трековий спорткар 1960 років DB4 GT Zagato і досконало нова дорожня модель DBS GT Zagato. Всього буде зібрано 19 автомобілів, і окремо їх продавати не будуть.

Ціна пари колекційних машин складе шість мільйонів фунтів стерлінгів. Збірку DB4 GT Zagato налагодять на заводі «Астона» в Ньюпорт-Пагнелл, нового DBS GT Zagato – в Гейдоні. За словами компанії, «перевипущені» DB4 будуть максимально наближені до оригінальних спорткарів.

В основі DB4 GT Zagato зразка 2019 року також буде лежати зодягнена трубчаста рама, на якій закріплені кузовні панелі з алюмінію. Щоб забезпечити точну підгонку деталей, інженери Aston Martin будуть використовувати сучасну технологію цифрового сканування.

Фінальні роботи по кузову, тим не менше, планується виконувати вручну. Aston Martin DB4 GT Zagato буде оснащуватися однією з версій двигуна, спроектованим польським інженером Тадеушем «Тадек» Мареком для оригінального DB4. Ймовірно, це буде рядна “шістка” об’ємом 3,7 літра, віддача якої складе 385 кінських сил.

Спорткар укомплектують чотириступінчастою механікою і диференціалом підвищеного тертя. Новий спорткар DBS GT Zagato побудують на базі екстремального DBS Superleggera.

Модель отримає новий кузов з характерною для Zagato дахом double-bubble, особливу обробку передньої частини кузову і урізану «хвостову» частину.

Останньою спільною роботою Aston Martin і Zagato став трьохдверний універсал Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake. Він став частиною цілого сімейства Vanquish Zagato, до якого увійшли ще три моделі. Всі машини отримали кузов з карбону і задні ліхтарі в стилі трекового суперкара Vulcan.