Aston Martin розсекретила свій новий електричний суперкар

Компанія Aston Martin опублікувала тизерне зображення електричного суперкара Rapide E, розробка якого велася у співпраці з Williams Advanced Engineering. Збірка першої «батарейної» моделі британської марки буде налагоджена на підприємстві в Сейнт Атан. Загальний тираж випуску не перевищить 155 примірників. В якості партнера з реалізації проекту будівництва електричного суперкара Aston Martin вибрав інжинірингову фірму Williams Advanced Engineering, що спеціалізується на розробці надлегких матеріалів і нових типів акумуляторних батарей.

Фахівці «Вільямс» відповідали за компоновку силової установки, а також ефективність системи охолодження батарей і електромоторів. У Rapide E їх два – обидва встановлені на задній осі. Сумарна віддача установки становить 610 кінських сил і 950 Нм крутного моменту. Харчуюся електромотори від блоку батарей, встановленого на місці двигуна V12. Акумулятор складається з 5600 літій-іонних осередків, його ємність – 65 кіловат-годин.

За попередньою інформацією, Aston Martin Rapide E зможе розганятися до 60 миль в годину (96 кілометрів на годину) менш ніж за чотири секунди. Максимальна швидкість електрокара становитиме 250 кілометрів на годину. Запас ходу – більше 322 кілометрів на циклі WLTP. Силова установка буде налаштована таким чином, щоб суперкар зміг проїхати коло по Нюрбургрингу без втрати потужності. Особливу увагу інженери також приділили аеродинаміці. У Rapide E закрите днище, а також особливі колеса, взуті в гуму Pirelli P-Zero з шумопоглинаючою піною. Відзначається, що для електрокара перенастроїли підвіску, щоб його характер був схожий на характер бензинового Rapide S. Ціна Aston Martin Rapide E буде надаватися за запитом потенційним покупцям. Перші поставки машин заплановані на четвертий квартал 2019 року.