Авто Jaguar Land Rover зможуть спілкуватись зі світлофорами

Система Green Light Optimal Speed ​​Advisory налагодить взаємодію між автомобілями і об’єктами дорожньої інфраструктури для поліпшення ситуації на дорогах. Концерн Jaguar Land Rover має намір навчити свої автомобілі взаємодії зі світлофорами та іншими об’єктами дорожньої інфраструктури.

В даний час ця система проходить тести на кросовері Jaguar. Основне завдання Green Light Optimal Speed ​​Advisory (GLOSA) – підказувати водієві швидкість, з якою треба під’їжджати до світлофора попереду або пішохідного переходу, щоб не довелося на ньому зупинятися. Поки ні ця технологія, ні інші рішення з профілю V2X (взаємодія автомобіля і дорожніх об’єктів) не доступні на серійних автомобілях в Великобританії, але ведуться тести системи на машинах Jaguar F-Pace.

Примітно, що Jaguar Land Rover – НЕ першопроходець в цій області автомобільних технологій. Ще в 2016 році Audi запустила систему Traffic Light Information в США – функція була доступна для моделей A4, Q7 і Allroad спочатку в Лас-Вегасі, а потім і в інших містах. В Jaguar Land Rover вважають, що нова технологія знизить рівень стресу у водіїв за кермом і дозволить знизити рівень шкідливих викидів, тому що автомобілям не доведеться різко гальмувати і різко прискорюватися на світлофорах.

У компанії також відзначають, що функція не є повністю новою, а лише розширює можливості вже існуючих систем допомоги водієві (ADAS). Серед інших інноваційних рішень, наприклад, є система Intersection Collision Warning (ICW). В її рамках електроніка попереджає водіїв, якщо виїзд на перехрестя небезпечний і інформує про транспорт, що рухається перпендикулярно по іншій дорозі. Також система може запропонувати, в якому порядку автомобілів слід рухатися в умовах пробки, щоб не ускладнювати рух.

Це не перша інноваційна розробка Jaguar Land Rover. Раніше концерн заявив, що працює над рішенням, яке дозволить знизити ризик заколисування при поїздках на безпілотному автомобілі.