Автовласники стали більше довіряти електрокарам

У поточному році продажі гібридів і електрокарів перевищили продажі дизельних автомобілів в Європі.

Згідно з останніми даними, продажі електрокара Renault Zoe в 2020 році перевищили показники продажів дизельних моделей. На думку експертів, таке стрімке зростання популярності електромобілів обумовлене показниками запасу ходу сучасних моделей. Зараз Renault Zoe може проїхати від однієї зарядки до 400 кілометрів, тоді як його попередник міг запропонувати власнику лише 300 кілометрів пробігу.

Разом з тим, на думку фахівців, вартість сучасних електрокарів як і раніше буде високою протягом декількох років. Це пов’язано з високою вартістю акумуляторів для електрокарів і їх дефіцитом. При цьому субсидії від держав могли б допомогти виправити ситуацію, виділивши кошти на будівництво підприємств з виробництва акумуляторів.

Як приклад країни, в якій електрокари є одними з головних засобів пересування, наводиться Норвегія. У цій невеликій країні держава надає автовласникам податкові пільги і низький транспортний податок. Як раніше повідомлялося, до 2025 року в Норвегії планують взагалі відмовитися від продажів автомобілів з класичними ДВЗ.