Автовиробникам загрожують мільярдні штрафи

Міжнародна дослідницька компанія IHS Markit в своєму останньому звіті заявила, що, якщо найближчим часом нічого не зміниться, 27-ми найбільшим автовиробникам в 2020-му році буде загрожувати штраф в 11 млрд. євро, а в 2021 – 14 млрд. євро. Ці штрафи будуть накладені за недотримання виробниками нових екологічних стандартів WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure).

Згідно з новими екологічними стандартами WLTP, які вступлять в силу з 2020 року, кількість шкідливих викидів, які продукуються автомобілем, має становити не більше 114,9 грам на кілометр шляху. Однак, аналітики IHS Markit вважають, що найбільші автовиробники до 2020 року зможуть досягти показника лише в 122,9 г/км.

І значить, середній штраф за кожен випущений і проданий в Європі автомобіль, який не відповідає новим екологічним вимогам, складе 624 євро в 2020 році, і 814 євро в 2021-му.

Щоб передбачити цю проблему, представники IHS Markit рекомендують автовиробникам, по-перше, об’єднуватися в альянси, щоб спільними зусиллями інвестувати в розробку нових технологій. По-друге, відмовитися від випуску дизельних авто і перейти на більш чисту енергію (електрику), а, по-третє, почати в обов’язковому порядку оснащувати автомобілі високоефективними генераторами і світлодіодним освітленням, а також покращувати паливну ефективність і термоізоляцію автомобіля.