Автозапчастини: термін служби деталей авто

Неминучий арсенал кожного поважаючого себе автомобіліста – автозапчастини. Бути впевненим, що машина залізна, буде служити довго без ремонту – не можна. Для обслуговування автомобіля потрібні запчастини короткого терміну служби, наприклад, бензиновий і повітряний фільтр, гумові накладки на щітки очищення лобового скла, свічки запалювання, лампочки, витратні матеріали, моторне масло, гальмівна рідина, багато іншого.

Кожен власник авто вибирає, як йому обслуговувати свою машину: безпосередньо в автосервісі або будинку в гаражі. Все залежить від бажання і вміння людини. Є люди, яким цікаво щось зробити своїми руками і вони прості роботи з технічного обслуговування авто виконують в своєму гаражі. Багато автолюбителів не мають свого гаража і зберігають машину на відкритій стоянці, тому обслуговують її у постійного механіка автосервісу.

Де купувати витратні матеріали

Автозапчастини набувають в спеціалізованих магазинах, на авторинках або через мережу інтернет. Найкраще купувати витратні матеріали та запасні частини в магазині вузької спеціалізації. Такий магазин не розпорошується на запчастини різних марок машин, а обслуговує клієнтів тільки певної моделі авто. Наприклад, все для автомобіля «Lada». Або запчастини для автомобіля «Ford».

перелік запчастин

Всі спеціалізовані магазини не торгують з «закритими очима», вони обов’язково мають асортиментний перелік запасних частин і матеріалів. Класифікують запчастини за технічним станом, заводу виробника і оригінальності.

Відповідно до класифікатора запчастини розбиті на три види:

  1. Оригінальні деталі для фірмового авто. Такі деталі цінуються дуже дорого, тому що вони виготовлені на тому заводі, де виготовлений автомобіль. Наприклад, необхідно відремонтувати двигун автомобіля «Mazda», оригінальні деталі, виготовлені на заводі концерну Mazda можна купити тільки в Японії. Вартість таких деталей буде висока, плюс доставка, ремонт обійдеться дорого. Тому оригінальні запасні частини наші люди купують рідко з двох причин: дорого і утруднена доставка, так як не кожен магазин має договору з заводом виробником на поставку запчастин.
  2. Запчастини, виготовлені за ліцензією. Такі запчастини трохи дешевше, а якість їх таке ж, як у оригінальних деталей. Виготовляють їх заводи, які уклали договори з компанією, що виробляє автомобілі і мають ліцензію на виробництво запчастин. Якість продукції, що виготовляється таке ж, як у компанії випускає автомобілі, їх фахівці ведуть постійний контроль, за роботою філії.
  3. Деталі, що були в експлуатації. Такі запчастини широко продаються на авторинку. Якість їх звичайно сумнівне, так як мають знос. Однак на якийсь час вони замінять вийшла з ладу деталь. Термін служби таких запчастин встановити складно. Тому фахівці радять купувати запчастини, виготовлені за ліцензією.

Термін служби деяких деталей авто

Наведемо перелік запчастин для авто з коротким терміном служби:

  • для бензинових двигунів – свічки запалювання, їх необхідно міняти кожні 15 тисяч кілометрів пробігу авто;
  • накладки на гальмівні колодки змінюють кожні 10 тисяч кілометрів пробігу машини;
  • ремінь приводу вентилятора – через 30 тисяч кілометрів;
  • акумулятор служить від 2 до 7 років, при правильній експлуатації;
  • моторне масло міняємо кожні 10 тисяч км пробігу авто.

Ліцензійні автозапчастини з Польщі, відправлені на весь світ

2016 рік був рекордним для експорту запчастин польського виробництва. Прибуток склав понад 17 мільярдів євро. Виробництво деталей в Польщі розвивається. Французька компанія «Valeo» відкрила два заводи під Краковом.

У вересні польські підприємства автомобільної промисловості відправили на експорт товарів більш ніж на 2,06 мільярдів євро, подолавши бар’єр у 2 мільярди євро щомісячних поставок для іноземних одержувачів.

За три перші квартали 2016 року, польські підприємства автомобільної промисловості експортували товарів на загальну суму 17,06 мільярдів євро. Раніше не було такого великого експорту.

Автомобільні запчастини на суму 7,6 мільярда євро відправлялися для споживачів Німеччини, Чехії, Великобританії, Словаччини, Італії.