Балансування карданних валів

У коліс транспортного засобу часом порушується балансування. Такому виду несправності можуть бути схильні не тільки колісні диски, але і карданний вал. Це негативно впливає на всі обертові і рухомі частини автомобіля. Дисбаланс з’являється з різних причин – заводський брак у виготовленні валів, деформування від впливу факторів зовнішнього і внутрішнього характеру.

зміст:

  1. Причини, що викликають необхідність балансування
  2. Призначення і особливості робіт з балансування
  3. Балансування в домашніх умовах
  4. Причини, за якими потрібна участь майстри, видеоурок

Причини, що викликають необхідність балансування

Правильна і своєчасно проведена балансування карданних валів дозволяє водієві позбавлятися від великої кількості проблем. Але дана операція не дозволяє усувати причини появи неполадки. Їх досить багато, і кожна відрізняється своїми особливостями. Нехтуючи їх усуненням, доведеться виконувати балансування вала періодично.

балансування
Основні причини:

  • порушення цілісності в шліцьових з’єднаннях;
  • погнутости, вм’ятини, інші дефекти на трубах;дефекти на трубах
  • руйнування підшипників, складності стикування фланців;
  • деформація і знос хрестовини;
  • корозія елементів передавальних вузлів, що призводить до ослаблення.

При виявленні таких симптомів необхідно подумати не тільки про їх усунення, а й убезпечити себе від їх появ на перспективу. З огляду на це, при балансуванні карданних валів буде потрібно участь професійного майстра, щоб виявити і усунути всі негативні фактори. Дана міра дасть можливість продовжити експлуатацію транспортного засобу та знизити витрати на ремонтні заходи.

Призначення і особливості робіт з балансування

Технологічно все виглядає просто, але відрізняється специфікою. Весь робочий процес складається з декількох основних дій:
деталь демонтується з автомобіля, піддається діагностуванню для виявлення порушень;
виконується балансування. Для цього використовуються спеціальні верстати і необхідне обладнання.

верстат для балансування

Балансування в домашніх умовах

При перших підозрах на вібрації машину слід відразу визначати на ремонт. Для початку, карданний вал умовно поділяємо на чотири частини.

фланець

До однієї з частин вала слід жорстко прикріпити вантаж, вага якого буде близько трьохсот грам. Виїхавши на рівну дорогу, необхідно влаштувати перевірку – вібрація або стане менше, або збільшиться. За таким принципом перевіряємо всі секторні ділянки. Щоб отримати більш достовірну інформацію, вал можна розподілити на більшу кількість ділянок.
Коли виявиться деформований ділянку, залишиться визначити масу вантажу, для чого його доведеться постійно міняти і повторювати перевірку знову. Коли стане ясно, що вібрації немає, можна їхати в гараж і зварюванням зафіксувати даний вантаж в цій точці валу.
Такий спосіб досить довгий і складний, повного позбавлення від вібрації не дає. Але якщо є бажання все зробити якісно – слід звернутися в сервіс.

Причини, за якими потрібна участь майстри

Ведучи розмову про балансування карданних валів, слід ще раз підкреслити, що без спеціального обладнання і досвіду отримати позитивні результати буде не просто складно, а практично нереально. Тільки з цієї причини подібні роботи необхідно довірити майстру, котрий володіє достатніми навичками.
Весь робочий процес полягає в проведенні типових заходів, які виконуються потрібну кількість разів. Це необхідно, щоб забезпечити рівномірність обертання валу зі стійким показником рівноваги, не звертаючи уваги на швидкісний режим. Робота складна, має на увазі наявність необхідних верстатів, проставок, оснащення.

наявність необхідних верстатів, проставок, оснащення

З цього випливає, що всі роботи необхідно проводити тільки в сервісному центрі.
Будь-яка спроба виконати балансування самостійно може привести до остаточного виходу деталі з ладу.

ремонтні роботи

У більшості випадків ремонтні роботи та поточне обслуговування машини не обмежені однією балансуванням вала. Досвідчений майстер почне роботу саме з огляду всіх основних елементів. При тестуванні буде оцінена складність ушкоджень, їх кількість. За цими даними приймається рішення, виконувати тільки балансування або проводити додаткові ремонтні роботи.

не тільки балансування

У другому варіанті роботи коштуватимуть дорожче, але відмовлятися від них не рекомендується. Справа в тому, що така економія може стати причиною більш серйозних проблем, від чого деталь доведеться міняти повністю.