Bentley Bentayga Speed визнаний найшвидшим серійним кросовером

Про підготовку моделі Bentley Bentayga Speed ​​було відомо ще до виходу звичайної Бентайги. І ось багаторічне очікування шанувальників марки винагороджено: модернізований турбомотор W12 6.0 розвиває 635 к.с. і 900 Н • м проти 608 к.с. на вихідному позашляховику (максимальний крутний момент ідентичний).

Розгін з місця до сотні у виконанні Speed ​​займає 3,9 с (у исходника було 4,1 с), а максималка новачка дорівнює 306 км / год (у простій Бентайзі W12 – 301 км / год). Система зміни режимів руху Drive Dynamic має вісім програм. У «Спорті» настройки підвіски були змінені на більш жорсткі, ніж у звичайній Бентайзі. У ньому ж загострені реакції мотору на газ і підвищена чуйність восьмиступінчастого «автомата», а 48-вольта система придушення крену Bentley Dynamic Ride працює енергійніше.

Зовні варіант Speed ​​виділяють затемнені фари і ліхтарі, пофарбовані в колір кузова накладки на передній бампер і пороги, великі спліттер і антикрило, оригінальні диски (22 дюйма, три покриття на вибір), темні сітки в решітці радіатора і воздухозаборниках, плюс емблеми Speed.

Бентайгу Speed ​​сам виробник оголосив найшвидшим в світі серійним кросовером, маючи на увазі, очевидно, максимальну швидкість. Дійсно, споріднений 650-сильний Lamborghini Urus розганяється до 305 км / год, правда, обставляє Бентайгу в розгінній динаміці (3,6 с до ста).

Штучні проекти зі світу тюнінгу в рахунок не йдуть. В обробці салону Бентайгі вперше з’явилася алькантара (але її за бажанням можна поміняти на шкіру). Взагалі, для версії Speed ​​розроблена своя колірна гамма. Ще тут додана ромбовидна прострочка на кріслах і дверях, металевий напис Speed ​​на передній панелі. З іншого боку, є ще така неоднозначна модель, як Lister LFP.

У неї 679 к.с., 322 км / год і 3,5 секунди з місця до 60 миль / год. По суті LFP є результатом тюнінгу Ягуара F-Pace SVR, але Lister називає себе самостійним виробником, а LFP – найшвидшим в світі серійним кросовером. (Уточнимо, що у стартовій динаміці бензиновим паркетникам складно змагатися з електричними: так, серійна модель Tesla Model X P100D набирає сотню з нуля за 3,1 с, але по максималці в 250 км / год їй в стані топ-кросоверів робити нічого.) Вишивка Speed ​​на кріслах доповнена такою ж світиться підписом на порогах.

Розкішний кросовер Bentley Bentayga Speed ​​у вигляді опцій може бути оснащений розважальною системою на другому ряду (до речі, п’ятимісний салон тут може бути замінений на чотиримісний), передніми сидіннями з регулюванням в 22 напрямках і масажем, вуглепластиковим декором на передній панелі.