BMW покаже в Детройті систему змішаної реальності

Виставка електроніки CES в Лас-Вегасі, що проводиться в січні, з кожним роком все більше трансформується в автомобільну. Навіть Детройтському автосалону довелося через конкурента мігрувати на червень: в 2019 році салон пройде в січні в останній раз, і BMW там не буде.

А все через популярність теми інтерфейсів “людина – машина», автоматизованого водіння, підключення автомобілів до Мережі. На чергове шоу CES німці привезуть вже відомий концепт Vision iNext. Тільки не самотній. На стенді буде створена система змішаної реальності, в якій відвідувачі зможуть випробувати можливості Некст як ніби на дорозі.

Проект iNext задуманий як відповідь на питання: «На що будуть схожі автомобілі, коли ними не треба буде керувати?» Концепт, зокрема, цікавий відпрацюванням принципу Shy Tech ( «Сором’язлива техніка»). Це елементи інтерфейсу, які непомітні, поки не знадобляться, – дерев’яні деталі декору, що працюють як тачпади, тканина з вплетеними сенсорами і світлодіодами.

Інсталяція поруч зі справжнім автомобілем допоможе відвідувачам зануритися в змодельований робочий день, де за розпорядком стежить інтелектуальний віртуальний помічник. Спочатку людина буде сама керувати автомобілем в цій змішаній реальності (звичайно, допоможуть віртуальні окуляри), а потім електроніка переведе управління на автоматику. Тоді пасажири зможуть скористатися іншими можливостями «ай-Некст» – від відеоконференцій до покупок в Інтернеті і зв’язку з «розумним будинком».