BMW представила авто з запасом ходу в 700 км

Експериментальний зразок BMW i3 отримав акумулятор на 100 кВтгод і запас ходу в 700 км. Однак, крім вражаючих цифр, він приховує в собі ще багато цікавих деталей …

Електромобіль BMW i3 є однією з найсучасніших, високотехнологічних, «просунутих» моделей на ринку: алюміній і карбон в кузові, потужний електромотор, наявність REX-версії, навіть спортивна модифікація є. Однак чого не вистачало BMW i3 – так це великого акумулятора і запасу ходу: навіть після поновлення електрокар отримав АКБ 33 кВтг з обіцяним запасом ходу в 300 км, а в реальності може проїжджати близько 200 км.

Особливо прикро, що більш доступні електромобілі «народних» марок сьогодні можуть проїжджати 300-400 км. Однак щойно, на днях, був анонсований електромобіль BMW i3 з акумулятором 100 кВтгод і запасом ходу 700 км!

Що це – BMW i3 відразу йде в ва-банк? На жаль – ні. Даний екземпляр BMW i3 являє собою експериментальний зразок, підготовлений компанією LION Smart. Останній вдалося в корпус штатного акумулятора BMW i3 встановити помітно більше осередків і істотно наростити ємність АКБ. Також увагу привертає система охолодження: виробник обіцяє, що однаково-комфортна температура підтримується для кожного осередку – а це проблема для великих акумуляторів, адже перегрів при зарядці може привести до деградації АКБ.

Крім того, заявлені власні блоки управління для кожного осередку, що також допоможе у їх більш точному балансуванню – а це, знову-таки, знімає ризик деградації акумулятора в цілому. Плюс заявлена можливість модульного створення акумуляторів під різну ємність, а також можливість автоматичного складання акумулятора на конвеєрі.