BMW Vision iNext вивели на зимові тести

Трансформація концепту BMW Vision iNext в серійну машину йде успішно (строго кажучи, проектування шоу-кара і конвеєрного варіанту – речі паралельні). Слово Vision закономірно пропало з назви: чекаємо електричний кросовер BMW iNext, який встане на конвеєр заводу в Дінгольфінзі в 2021 році.

Електрокар вже вийшов на зимові тести, причому зйомкою машини в камуфляжі поділилася сама компанія BMW. Мета нинішніх тестів – з’ясувати, як в умовах холоду працюють тягова батарея і система розподілу (рекуперації та накопичення) енергії, кліматична установка, підвіска, система стабілізації і так далі. Під колесами «ай-Некст» та сніг, і лід на замерзлих озерах.

Оптика – вузька, декоративна решітка в носі – велика. Мабуть, на цьому схожість з концептом закінчуються. Зокрема, зверніть увагу на бічне скління: про дизайнерські виступи в районі середньої стійки можна забути. Виробник визначає iNext як SAV (Sports Activity Vehicle), клас, до якого відносить власні кросовери, маючи на увазі акцент на спортивних звичках.

На жаль, про силову установку машини німці як і раніше нічого детального не розповідають. Так, повний привід. Так, повністю електричний. На цьому все. Зате тут обіцяні останні розробки в області автоматизованого водіння і інтелектуального підключення. Маскування у «ай-четвертого» цікаве. На передніх дверях є чесна напис «електричний тестовий автомобіль», а на задньому бампері … наклейки з фотографіями вихлопних патрубків. І так: припливів близько середньої стійки теж не спостерігається.

Паралельно розгортаються випробування іншого серійного електромобіля – BMW i4, який створюється за мотивами шоу-кара BMW i Vision Dynamics. Тут схожа історія: з концептом схожість досить поверхневе. Прототип, побачений на зимових тестах (на цей раз зйомка від фотошпигунів), по зовнішніх лініях більше нагадує «піднятий» ліфтбек Gran Coupe четвертої серії. Але i4 буде седаном з короткою кришкою багажника. З технічної точки зору тут варто чекати повний електричний привід і велику плоску батарею під підлогою. На потік «ай-четвертий» теж повинен встати в 2021 році.