BMW X8 може стати найдорожчою моделлю марки

Розмови про створення «найдорожчого BMW» – X8 – виникли в індустрії ще до презентації серійного флагманського кросовера X7. Тепер ресурс BMW Blog запевняє: ідея цілком може отримати зелене світло, і тоді модель X8 (код G09) з’явиться на публіці десь в 2020 році.

Автомобіль буде чотиримісним. Основна ж його відмінність від соплатформенного X7 – високий рівень розкоші, більш дорога обробка і багате обладнання. За ціною і потенційної аудиторії X8 потрапить в проміжок між X7 (мінімум 84 300 євро) і Роллс-Ройсом Cullinan (приблизно 280 000). Тобто X8 ризикує вийти дорожче, ніж i8 Roadster (від 155 000 євро). Як тільки перша інформація про X8 спливла в Мережі, сторонні ілюстратори почали складати його гіпотетичний вигляд.

Багато хто вирішив, що X8 – це «купеподібний X7», за аналогією з парою X5 / X6. Але немає. Інсайдери говорять: хоча дах «ікс-восьмого» і повинен відрізнятися від даху X7, про «роздутий X6» в даному випадку і мови не йде. В появу на «ікс-восьмому» двенадцатицилиндрового двигуна хотілося б вірити, але навряд чи таке трапиться. Марка BMW взяла курс на поступове позбавлення від нього в своєму модельному ряду (при тому, що V12 залишать Роллс-Ройс). Наприклад, седан M760i / Li з мотором V12 6.6 (609 к.с., 800 Н • м) є в американському і російському каталогах бренду, але в німецькому вже відсутня. Ходять чутки, що з рестайлингом «сімки» мотор V12 на ній ризикує прірву зовсім. Ну або ще рочки через три, коли зміниться покоління. Значить, топовим на X8 буде «всього-то» V8 4.4. Зате інженери можуть «розкрутити» його до рівня помітно вище 600 сил.

У «ікс-сьомому» є версія салону з двома кріслами в другому ряду. Але в побратимі X8, як припускають автори всієї цієї затії, вільного місця для кожного пасажира виявиться ще більше, ніж в X7. А ось третій ряд машині навряд чи подарують. Конкурувати BMW X8, якщо його дійсно затвердять в керівництві фірми, повинен з великим вседорожником Mercedes-Maybach GLS, топовими модифікаціями гіганта Range Rover наступного покоління і поки ще тільки гіпотетичним Audi Q9. Ще в прицілі видно Bentley Bentayga, хоча вона дорожча – але не так, як Cullinan.