«Богдан» зробив уряду наполегливу пропозицію

1044

Працівники Луцького ДП «Автоскладальний завод № 1» АТ «АК «Богдан Моторс» звернулися в листі до міністра інфраструктури України Володимиру Омеляну з проханням сприяти розвитку вітчизняної промисловості, зокрема автомобілебудуванню. Про це повідомляє прес-служба корпорації «Богдан».

Глава відомства був присутній на презентації першої електричної вантажівки виробництва «Богдан Моторс» для замовника з ЄС і високо оцінив його характеристики. Він на власні очі побачив значні потужності луцького заводу, який може виробляти 2200 тролейбусів і автобусів в рік. Трудовий колектив підприємства звернув увагу Володимира Омеляна на те, що ці потужності можуть працювати на країну, на забезпечення її потреб в якісному європейському транспорті, і закликав центральну владу підтримати українське машинобудування.

«Персонал заводу просить допомогти державною підтримкою українського автомобілебудування, оскільки воно є джерелом доходу для державного бюджету і займає третє місце в структурі українського експорту за кордон. Просимо Вас, як міністра інфраструктури, на урядовому рівні сприяти забороні закупівлі списаної техніки і транспорту іноземних виробників за умови наявності виробництв нових автобусів і тролейбусів всередині країни», – заявили працівники підприємства.

Колектив Луцького заводу вказав, що ряд міських рад України закуповує старий транспорт з Європи, який насправді потрібно утилізувати, щоб не ставити під загрозу життя і здоров’я пасажирів. Також такі закупівлі викликають вкрай низька кількість замовлень і призводять до скорочення робочих місць на українських підприємствах і відтік кваліфікованих працівників за кордон.

«Така тенденція шкодить вітчизняному машинобудуванню і економіці України», – констатували на луцькому заводі.

Працівники підприємства попросили Володимира Омеляна посприяти тому, щоб міста за рахунок пільгових кредитів або грантів могли поповнити свої автопарки новим безпечним і комфортним транспортом українського виробництва.

«Досвід міст, які отримали такі кредити, наприклад Кременчук, мають перейняти іншими містами України», – йдеться в листі.