Чому влітку використовується більше палива

Серед водіїв поширена стереотипна думка, що в теплу пору року витрачається менше палива, ніж в зимову холоднечу. На жаль, це не зовсім так. Правильніше сказати, це взагалі не так.

Літо – пора відпусток і масового переміщення народу ближче до водойм. Зростає число транспорту на дорозі, в населених пунктах утворюються дорожні корки, і швидкість руху різко падає. У такому режимі автомобіль поглинає максимальну кількість палива. Ось, машина мчить по рівній трасі і, здавалося б, настав час економії. Але ж ні! У спекотну погоду водія так і тягне промчати з вітерцем. Однак, як ми знаємо, “крейсерська швидкість”, – це коли автомобіль найбільш економно витрачає пальне, лежить в межах 75-80 км / год. А нам же хочеться розігнатися до 100-110 км / год.

Кондиціонер також збільшить свої витрати. Але навіть якщо не включати примусове охолодження, а просто відкрити вікна в машині, бажаної прохолоди можна і не дочекатися, а ось витрата палива знову піде в гору. Адже відкриті вікна підвищують парусність.

Також влітку може підвести повітряний фільтр, забившись пилом і сміттям. В такому випадку він може недостатньо постачати мотор повітряною сумішшю, що також спрацює не в бік економії пального.