Chrysler може виробляти кросовери

Американські ЗМІ, а з їхньої подачі і інші, знову намагаються заглянути в майбутнє Крайслера. Серджіо Маркіонне покинув цей світ, залишивши марку без плану, хоча для інших членів FCA підготував стратегію до 2022 року. Знаючі люди кажуть, Крайслеру ще пощастило: мовляв, спасибі, що живий. Тим часом розділити долю бренду Plymouth бідолаха Chrysler, що залишився з двома моделями, завжди встигне. Але як йому розвиватися?

Девід Зац, творець ресурсу Allpar, днями виступив з умоглядним прогнозом, який підхопила преса. Мовляв, Chrysler буде виробляти кросовери. Два або три. Або чотири. Першим нібито стане перелицьований Jeep Grand Commander, другий паркетник раптово побудують на базі седана Dodge Charger, третій зроблять з мінівена Pacifica. А адже ще є нереалізований концепт Portal – теж основа для SUV!

Трьохрядний Grand Commander, адресований виключно ринку Китаю, нещодавно отримав п’ятимісну версію. Нібито FCA хоче продавати цю модель в США, але та не відповідає іміджу марки Jeep. В принципі, з Коммандера дійсно міг би вийти гідний сімейний Chrysler. Прогноз про кросовери Крайслера ми вже чули за життя Маркіонне. Це типова диванна аналітика, яка не має ні найменшого підтвердження від функціонерів FCA. До того ж логіка здається примітивною: всі роблять модні кросовери, і Chrysler нехай їх робить – тоді і заживе. Не гірше, ніж Jeep, FIAT, Alfa Romeo і Maserati з паркетниками в портфелях.

Але, стривайте-но, Chrysler – родоначальник американських венів, який заробив репутацію творця великих сімейних машин. Pacifica продовжує справу і вже довела свою затребуваність. Концепт Portal був на ту ж тему. Так, зараз мінівени переживають найгірші часи, але гряде «посткросоверна ера». Там рулить автопілот, потужність двигуна, тип приводу і кліренс не мають ніякого значення, там особистий автомобіль повністю витісняється таксі. У новій епосі автопрому немає керма і педалей, а на перший план виходить пасажирський комфорт. І мінівени для цих цілей підходять як не можна краще.

Такий зараз модельний ряд Крайслера. І вен Pacifica, і седан Chrysler 300 мають оновитися в 2020 році, втім, «трьохсот» може просто відправитися у відставку.