Чисто електричний Volvo XC40 покажуть до кінця року

Компактний паркетник Volvo XC40 розширить свою гаму за рахунок повністю електричного варіанту вже в нинішньому році.

Про це представники фірми розповіли виданню Automotive News Europe, не розкривши подробиць. Крім того, нещодавно шведська компанія повідомила, що до бензоелектричного кросовера XC40 T5 Twin Engine, представленого публіці в минулому році, через деякий час приєднається менш потужний побратим XC40 T4 Twin Engine (обидва – заряджаються від мережі).

Соплатформенний фастбек Polestar 2 по техніці перетинається з майбутнім батарейним XC40, а також з прийдешнім братом V40. Правда, від цих моделей Volvo не варто чекати аналогічної прудкості. Для XC40 / V40 потужність в 408 «конячок» представляється надлишковою, а щось близько 300 було б якраз. Ми припускаємо, що за прикладом Тесли електричний XC40 може бути побудований з різними версіями по місткості тягової батареї.

Старший варіант в цьому плані виявиться аналогом п’ятидверки Polestar 2. Її батарея вміщує 78 кВт • год і дає моделі запас ходу в 500 км по циклу WLTP. Електричний варіант XC40 повинен зміцнити позиції автомобіля року. Згідно Automotive News Europe, на цей момент компактний паркетник займає другий рядок з глобальних продажів в гамі Volvo після XC60. І схоже, що саме батарейний XC40 з’явиться першим серійним електрокаром марки Volvo, а не новий V40, як передбачалося раніше. Обмежена партія чисто електричних хетчбеків C30 (2011-2013) зазвичай до уваги не береться, це був експеримент, що дозволив шведам отримати корисний досвід у новій для себе сфері.