Daimler загрожує заборона на продаж Mercedes-Benz в Німеччині

Німецький концерн Daimler AG програв ще один суд, пов’язаний з «незаконним використанням» чужих мобільних технологій. На цей раз позивачем була вже не Nokia, а японська Sharp, однак ризик залишився тим же — заборона на продаж автомобілів Mercedes-Benz в Німеччині.

Як стало відомо, німецький Daimler програла другий за останні 3 тижні суд щодо технологій, які використовуються в автомобілях концерну. На цей раз суд встав на сторону Sharp. Експертна комісія довела, що Daimler використовувала технології японців при виробництві своїх автомобілів без їх згоди.

Повідомляється, що цей позов є частиною більш значущого судового процесу між німецьким автовиробником і деякими технологічними компаніями. Відзначимо, що Daimler може оскаржити це рішення, але в разі перемоги повинна буде внести 5,5 мільйона євро в якості гарантійного депозиту, щоб сторона, яка програла могла покрити цією сумою свої збитки.

Як раніше повідомлялося, німецький суд у Мангеймі визнав провину концерну Daimler AG в незаконному використанні програмного забезпечення, запатентованого технологічною компанією Nokia. Відзначається, що фінське ПЗ, яке дозволяє автомобілям Mercedes-Benz, серед іншого, підключатися до мобільних мереж, використовувалося без придбання ліцензії у Nokia. У суді уточнили, що німецький концерн використав не піратську копію програми, але зобов’язаний виплатити розробнику компенсацію.

У зв’язку з таким рішенням суду незабаром автомобілі Mercedes-Benz можуть зникнути з продажу, правда, поки тільки в Німеччині. В іншому випадку компанія змушена буде виплатити Nokia близько 7 млрд євро.